Sipariş ve Teslimat Aşamaları

Sitenize Nasıl Üye Olurum? 
Aynidegil.com sitemize üye olmak için lütfen sitenin en üst kısmında yer alan "Giriş" linkine tıklayınız. "Üye Ol" ekranında Ad Soyad, E-posta ve Şifre bilgilerinizi girerek üyeliğinizi tamamlayabilirsiniz.

Sipariş İçin Üyelik Gerekli Midir?
Sipariş vermek için sitemize üye olup kayıt işleminizi tamamladıktan sonra almak istediğiniz ürünü sepetinize ekleyerek satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Üyelik adımını Ad Soyad, E-posta ve Şifre bilgilerinizi girerek kısa bir sürede tamamlayabilirsiniz.

Siparişim Ne Zaman Kargolanır, Ne Zaman Elime Ulaşır? 
 - "Aynı Gün Kargo" ibaresi bulunan ürünler: Hafta içi saat 14:00'a ve Cumartesi günü saat 12:00'a kadar vereceğiniz siparişler aynı gün kargoya verilir.
 - "Aynı Gün Kargo" ibaresi bulunmayan ürünler: Bu ürünler temin edilme sürelerine bağlı olarak ortalama 3 iş günü içerisinde kargoya verilir.
Eğer siparişinizin içerisinde hem "Aynı Gün Kargo" özelliğine sahip olan hem de olmayan ürünler bulunuyorsa siparişiniz 3 iş günü içinde kargoya verilecektir.
Tüm kargolanan ürünler bulunduğunuz yere bağlı olarak 1-2 iş günü içinde elinize ulaşacaktır.

Siparişlerimin Durumunu Nasıl Takip Edebilirim? 
Sayfanın sağ üst kısmında bulunan "Hesabım" linkine tıkladığınızda ulaşacağınız kontrol paneli ekranından geçmiş siparişlerinizi takip edebilirsiniz.
Sipariş takibi bölümünde bugüne kadar vermiş olduğunuz siparişlerinizin ayrıntılı dökümü ve sipariş bilgileriniz görüntülenecektir. Sipariş numarasına tıklayarak ilgili siparişinizin ayrıntılı dökümünü inceleyebilirsiniz.
 
Sipariş Durumunda Yazan "İşleniyor" Gibi İbarelerin Anlamı Nedir? 
Her satırda verdiğiniz siparişlerinizin durumunu belirten notlar göreceksiniz. Bu sipariş durumlarının açıklaması şu şekildedir: 
- İşleniyor: Siparişiniz tedarik aşamasındadır, ortalama olarak 1-2 gün içerisinde temin edilip yola çıkacaktır.
- Tamamlandı: Siparişiniz kargoya verilmiştir. Bu ibareyi gördüğünüz siparişlerinize tıkladığınızda karşınıza gelecek sipariş detayında kırmızı ile yazılı "KARGO TAKİP" linkine tıklayarak siparişinizin kargo bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kargo takip numaraları yola çıkışından 2-3 saat sonra güncellenmektedir bu sebeple verdiğiniz siparişlerde KARGO TAKİP linkine tıklasanız bile hemen kargo bilgilerinizi göremeyebilirsiniz. 
- İptal Edildi: Siparişiniz bir tahsilat veya tedarik probleminden ötürü iptal edilmiş olabilir.